NOUTĂȚI

  • 2018-11-06

    Numărăm zilele până la “Noaptea povestilor de groaza”, vineri 16.11.2018.Îi așteptăm pe c...

  • 2018-11-01

    Mulți scheleți și fantomițe,Vrăjitoare, vampirițe,Pisici negre, dovlecei,Paienjeni și scarabe...

  • 2018-08-31

    Stimați Părinți,    Începutul lunii septembrie aduce primii fiori ai toamnei, iar jum...

RESPONSIBILITY

Creativity   Risponsibility   Excellence in education   Diversity

Rezultate academice

Pentru că în prezent spiritul competitiv este una dintre valorile care ne orientează activitatea, ne mândrim să avem printre noi copii cu rezultate deosebite, copii capabili de performanță, ale căror merite au fost recunoscute atât pe plan local, cât și național și internațional.

Anual, sute de mii de elevi de pe toate continentele luptă pentru onoarea de a-și reprezenta clasa, școala și apoi țara în competiții care evidențiază preocuparea, efortul, consecvența și pasiunea cu care, alături de profesori și părinți se pregătesc pentru a se înalța la un nivel academic de excepție care să le pună în valoare abilitățile dobândite.

Felicităm, pe această cale, toți elevii Școlii Internaționale King George care au ocupat poziții meritorii în cadrul concursurilor și competițiilor la care au participat și le dorim mult success în continuare.

CONCURS EUCLID MATEMATICĂ - ETAPA I

PREMIUL I
MEDALIE DE AUR – 100 PUNCTE

CLASA PREGĂTITOARE:

    GHERMAN LUCAS, GLODEANU RADU, MARINESCU ANA MARIA, VESCAN LETIȚIA

CLASA I

    APOSTOL DAVID, BICA NATALIA, IOANE DELIA, MIHAI MATEI

PREMIUL II
MEDALIE DE ARGINT – 99 PUNCTE

CLASA I

    BALAN MAYA, DUMITRACHE ERIC, UNGUREANU VLAD

PREMIUL III
MEDALIE DE BRONZ – 98 PUNCTE

CLASA I

    CIOBANU THEODORA

CONCURS EUCLID MATEMATICĂ - ETAPA a II-a

PREMIUL I
MEDALIE DE AUR – 100 PUNCTE

CLASA PREGĂTITOARE

    AGAPE COSTIN, ANDRONCHE ARIANA, ARDELEANU CRISTIAN, DAMIAN DARIA, DRAGNEA SARA, GHERMAN LUCAS, GLODEANU RADU, MARINESCU ANA MARIA, RADU ANDREI CRISTIAN, SAVESCU ADRIAN, SERBAN RADU, VESCAN LETITIA, ZAPAN MARUSIA TEODORA

CLASA I

    ANTONIU IULIA, APOSTOL DAVID, BALAN MAYA, BICA NATALIA, IOANE DELIA

PREMIUL II
MEDALIE DE ARGINT – 99 PUNCTE

CLASA I

    MIHAI MATEI

PREMIUL III
MEDALIE DE BRONZ – 98 PUNCTE

CLASA I

    CIOBANU THEODORA, ELISEI MIRUNA

CONCURS EUCLID LIMBA ROMANĂ - ETAPA a II - a

PREMIUL I
MEDALIE DE AUR – 100 PUNCTE

CLASA PREGĂTITOARE

    ANDRONACHE ARIANA, DRAGNEA SARA, MARINESCU ANA MARIA, PARVU DAVID, VESCAN LETITIA

CLASA I

    BALAN MAYA, BICA NATALIA, MIHAI MATEI, UNGUREANU VLAD

PREMIUL II
MEDALIA DE ARGINT – 99 PUNCTE

CLASA PREGĂTITOARE

    DAMIAN DARIA, ZAPAN MARUSIA THEODORA

CLASA I

    BALTAG ANA, CIOBANU THEODORA, ELISEI MIRUNA, VIZITIU MARIA

PREMIUL III
MEDALIE DE BRONZ – 98 PUNCTE

CLASA I

    IFRIM DAVID

REZULTATE CONCURSUL INTERNAȚIONAL DISCOVERY

PERFORMER
150 PUNCTE

CLASA I

    BALAN MAYA, BALTAG ANA, ELISEI MIRUNA, BICA NATALIA STEFANIA, IONESCU ANTONIA, IOANE DELIA

LOCUL I
140 PUNCTE

CLASA PREGATITOARE

    ANDRONACHE ARIANA, VESCAN LETITIA, TRAISTARU MIHAI, GHERMAN LUCAS, NICOLAE ALBERT, SURUGIU ERIC, DRAGNEA SARA

LOCUL II
94 PUNCTE

CLASA PREGATITOARE

    POP FILIP, ZAPAN MARUSIA TEODORA, DAMIAN DARIA MARIA, GLODEANU RADU, MATEI LUCA ALEXANDRU, RISCIUC MIHAELA, STAN VLADIMIR ANDREI, MOTEA DAVID CRISTIAN

CLASA I

    CIOBANU THEODORA, APOSTOL DAVID, VIZITIU MARIA, UNGUREANU VLAD

REZULTATE CONCURSUL EURO JUNIOR

PREMIUL I
MEDALIA DE AUR – 103 PUNCTE

CLASA PREGATITOARE

    ANDRONACHE ARIANA, COACA ANDRA, DRAGNEA SARA, MARINESCU ANA MARIA, PRODAN ALEXANDRU, SAVESCU ADRIAN, SERBAN RADU, TRAISTARU MIHAI, VESCAN LETITIA

PREMIUL II
MEDALIA DE ARGINT – 102 PUNCTE

CLASA PREGATITOARE

    NICOLAE ALBERT

MENȚIUNE
100 PUNCTE

CLASA PREGATITOARE

    CATALIN ANDREI

REZULTATE CONCURS COMPER – COMUNICARE ETAPA I

PREMIUL I
100 PUNCTE

CLASA I

    ANTONIU IULIA, APOSTOL DAVID, BALTAG ANA, BALAN MAYA, CIOBANU THEODORA, DUMITRACHE ERIC, ELISEI MIRUNA, IOANE DELIA, IONESCU ANTONIA, MIHAI MATEI

PREMIUL II
95 PUNCTE

CLASA I

    BICA NATALIA, UNGUREANU VLAD, VIZITIU MARIA

MENȚIUNE
80 PUNCTE

CLASA I

    IFRIM DAVID, FILIPESCU ANDREI

REZULTATE CONCURS COMPER MATEMATICĂ - ETAPA I

PREMIUL I
100 PUNCTE

CLASA I

    ANTONIU IULIA, APOSTOL DAVID, DUMITRACHE ERIC, IOANE DELIA, IONESCU ANTONIA, VIZITIU MARIA

PREMIUL II
95 PUNCTE

CLASA I

    CIOBANU THEODORA,

PREMIUL III
90 PUNCTE

CLASA I

    BICA NATALIA, BALAN MAYA, MIHAI MATEI, UNGUREANU VLAD